U nás nájdete detské oblečenie a doplnky pre deti od popredných výrobcov. Vyberáme pre vás len tie najkvalitnejšie výrobky.


Tovar zodpovedá najprísnejším európskym bezpečnostným a kvalitatívnym normám.

 

 


» Kupujeme detské oblečenie
Detské oblečenie - vyplatí sa nákup na internete?

Príručka pre nákup detského oblečenia v e-shope alebo ako nakúpiť oblečenie pre deti a nenechať sa dobehnúť.


Máte skúsenosti s nákupom detského oblečenia cez internet? Alebo radšej kupujete oblečenie pre svoje dieťa v kamennom obchode? Podľa najnovších prieskumov stále viac ľudí nakupuje v internetových obchodoch. Nákup na internete však prináša so sebou aj úskalia. Chcete vedieť, ako nakúpiť detské oblečenie a nenechať sa oklamať nepoctivými obchodníkmi?

Kúpiť nové alebo bazárové detské oblečenie?

Možno si poviete, že v dnešnej dobe je každý ušetrený cent v rodinnom rozpočte dobrý. To je síce pravda, ale je detské oblečenie skutočne to správne miesto, kde treba šetriť? Pomyslite si na to, že ak nekúpite nové oblečenie, a dáte prednosť bazáru, nikdy neviete, kto ho nosil pred vašim dieťatkom. Skutočne stojí ušetrené euro za riziko návštevy kožnej ambulancie? Nehovoriac o tom, že ak nakupujete v internetovom bazáre, kupujete mačku vo vreci – nikdy neviete, nakoľko opotrebované oblečenie vám balíčku dôjde.

Od koho detské oblečenie kupujem?

Staré známe dôveruj, ale preveruj, platí aj pri nákupe detského oblečenia na internete. Počuli ste už o prípadoch, keď mamička namiesto vytúženého značkového oblečenia našla v zásielke len bezcenné handry?  Podobným a iným nepríjemnostiam pri nákupe detského oblečenia sa dá ľahko predísť.

Vždy si preverte, od koho oblečenie kupujete. Žiaden obchodník, ktorému záleží na spokojnosti zákazníka, nemá problém uvádzať všetky svoje údaje (obchodné meno, IČO, miesto podnikania). Potom stačí len nazrieť do Živnostenského registra a viete, či ide o naozajstného podnikateľa alebo o chytráka, ktorý sa chce na váš úkor obohatiť.

Premýšľajte aj o tom, ako vyzerá e-shop, v ktorom chcete nakúpiť. Vyzerá profesionálne, prehľadne, dozviete sa všetko, čo chcete vedieť? Obsahuje obchodné podmienky, reklamačné podmienky? Dozviete sa, koľko zaplatíte za poštovné? Alebo musíte všetky informácie prácne hľadať a preklikávať sa k nim v neprehľadnej spleti odkazov? Poctivý obchodník informuje zákazníka otvorene a priamo, nezahmlieva a nezatajuje informácie o sebe alebo o predávanom oblečení.

Znamená skutočne najlacnejšie aj najvýhodnejšie?


Pri nákupe je dobré porovnať si ponuky viacerých predávajúcich. Porovnávajte však nielen cenu, ale aj ostatné podmienky. Darmo má jeden predávajúci oblečenie o 50 centov lacnejšie, keď ho dodáva kuriérom za 5 eur a iný, ktorý ho má o 50 centov drahšie, ho dodá poštou za euro sedemdesiat. Zrazu zistíte, že ste neušetrili päťdesiat centov, ale prerobili dve eurá osemdesiat!

Mnoho predávajúcich ponúka zvýhodnené poštovné alebo poštovné zadarmo pri vyššej hodnote objednávky. U niektorých je to od 100 eur, ale napríklad v Miniobchodíku už od 50 eur! Zvážte teda nákup viacerých položiek detského oblečenia naraz, alebo sa dohodnite s kamarátkou či susedkou, a môžete skutočne výrazne ušetriť.

Hello Kitty alebo Helou Kiti?

Nie všetko, čo vyzerá rovnako, je skutočne rovnaké. Určite ste už počuli o úspešných kontrolách colníkov zameraných na pravosť (nielen) detského oblečenia. Ak si nie ste istí, požadujte od predávajúceho preukázať pôvod tovaru. Ak je ponúkané oblečenie skutočne pravé, nie je pre neho problém preukázať sa certifikátom od výrobcu.

Falzifikáty sú na prvý pohľad od originálov na nerozoznanie, nikdy však nemajú rovnakú kvalitu. Takto môžete kúpiť na pohľad rovnaké tepláky Disney za 8 eur (vyrobené z polyesteru) alebo za 10 eur (vyrobené zo 100% bavlny).

Ako vybrať správnu veľkosť detského oblečenia?

Ak nenakupujete oblečenie pre dieťa prvýkrát, určite už máte s výberom správnej veľkosti skúsenosti. Ak si nie ste istí, v prvom rade skúste tabuľku veľkostí. Každý zodpovedný predávajúci detského oblečenia by ju na stránke mal mať. Ak si ani potom neviete poradiť, kontaktujte predávajúceho. Určite vám pomôže, a ak má oblečenie na sklade, tak vám ho aj premeria.

V každom prípade, myslite na to, že dieťatko rýchlo rastie, takže je menšia škoda kúpiť detské oblečenie o číslo väčšie, do ktorého dorastie, ako kúpiť oblečenie, ktoré na seba nikdy neoblečie.

Čo ak po rozbalení balíčka zistím, že detské oblečenie nezodpovedá mojim predstavám?

Môže sa stať, že oblečenie, ktoré ste si vybrali podľa obrázku, nezodpovedá vašej predstave. Nikto nedokáže odfotiť hrúbku alebo kvalitu materiálu, nikto nevie vopred povedať, či práve vášmu dieťatku padne konfekčná veľkosť. Ani v takom prípade nemusí nutne zostať v šatníku vášho dieťatka nepotrebná a nepekná vec. Využite svoje právo a detské oblečenie, s ktorým nie ste spokojná, do 7 pracovných dní od dodania vráťte predávajúcemu.

Niektorí predávajúci ponúkajú aj dlhšiu lehotu na vrátenie tovaru. Podľa zákona sú povinní vrátiť vám peniaze, a dokonca nemusíte ani uviesť dôvod, prečo tovar vraciate. Stačí uviesť, že odstupujete od zmluvy a žiadate vrátiť peniaze.

Oblečenie musíte vrátiť nepoužité a nepoškodené, a nemusí byť ani v pôvodnom obale, ako vám budú niektorí predajcovia tvrdiť. Ak vám peniaze nevrátia alebo sa zdráhajú, sťažujte sa na Slovenskej obchodnej inšpekcii.

Máte právo na vrátenie celej sumy, vrátane nákladov súvisiacich s dodaním tovaru. Ak bolo dodané oblečenie vadné, žiadajte aj náhradu poštovného za jeho vrátenie. Ak ste ho však nejakým spôsobom poškodili (trebárs odstrihli visačky), tak nepochodíte.

Ako za oblečenie zaplatím? Je platba vopred bezpečná? Čo ak mi nechcú detské oblečenie dodať na dobierku?


Väčšina internetových obchodov s detským oblečením ponúka viacero možností platby za tovar. V zásade za tovar zaplatíte buď vopred, alebo vám ho dodajú na dobierku. Ak máte účet s internetbankingom, tak nie je problém zaplatiť za tovar aj vopred, spravidla vám predávajúci v takom prípade ponúkne výhodnejšie podmienky dodania. Ak ale predávajúci ponúka výhradne možnosť platby vopred, buďte opatrná, môže ísť aj o podvodníka, ktorý od vás vyláka peniaze a vytúžené oblečenie pre vaše dieťatko nikdy neuvidíte.

Takmer všetci seriózni obchodníci ponúkajú aj možnosť platby na dobierku – pri prevzatí tovaru. Síce nákup ani v takom prípade nie je úplne bez rizika, pretože pošta vám balíček neotvorí, kým nezaplatíte za dobierku, ale riziko je podstatne nižšie. Takýto spôsob je výhodný aj v prípade, ak nemáte internetbanking. Ak vám predávajúci nie je ochotný zaslať objednané detské oblečenie na dobierku, radšej buďte opatrná a skúste nákup niekde inde.

Nákup detského oblečenia na internete - výhody a nevýhody
+ -
viac obchodov, širšia ponuka tovar si nemôžete vopred vyskúšať
nižšia cena nemôžete si tovar prezrieť
dodanie až do domu s predavačom sa nedá jednať osobne
viac času na premyslený výber pri reklamácii musíte tovar poslať poštou
možnosť vrátiť tovar bez udania dôvodu

Je len na vás, či sa rozhodnete, že je nákup detského oblečenia na internete pre vás výhodný alebo nie. Vzhľadom na úpravu ochrany spotrebiteľa pri predaji cez internet si myslíme, že zákazník je pri určitej miere opatrnosti dostatočne chránený a výhody nákupu na internete prevažujú nad nevýhodami. Ak si myslíte, že nákup detského oblečenia v internetovom obchode je to správne pre vás, v takom prípade vám prajeme príjemný nákup.


NÁZORY A OTÁZKY NÁVŠTEVNÍKOV

MDViODAyMT